Gabinet Psychoterapii Integratywnej

Jak pracuję

Dobra terapia polega na tym , aby terapeuta najszybciej jak to możliwe stał się niepotrzebny.

 

Psychoterapia jest szczególnym rodzajem rozmowy , ale nie jest to rozmowa koleżeńska , czy towarzyska. Jest to rozmowa , która często porusza , zaskakuje. Powoduje , że zaczynasz lepiej rozumieć siebie i dostrzegać swoje nowe możliwości , albo odkrywać te , które w jakiś sposób zostały przez Ciebie pominięte ,stłumione , czy zlekceważone. Zaufanie , chęć otwarcia się , współpraca to podstawy do zbudowania dobrej relacji i zawarcia dobrego sojuszu co z kolei sprzyja owocnej terapii.

 

Moim celem nie jest zmienianie Ciebie i naprawianie Twojego życia Celem nie jest też stosowanie poradnictwa psychologicznego i dawanie złotych rad na udane życie. Moim zadaniem jest podążanie za wszystkim co przynosisz na sesje , towarzyszenie Ci we wszystkich Twoich kłopotach i zmartwieniach , dawanie odpowiednich interwencji terapeutycznych i zadań domowych. Od Twojej gotowości do pracy i zaangażowania zależy bowiem efektywność terapii. Moim zadaniem jest pomóc Ci odnaleźć potencjał w sobie i tak go ugruntować , aby zaczęło Ci się poprawiać w życiu , w małżeństwie ( partnerstwie ) , w pracy , w relacji z innymi ludźmi .

 

Pracuję w nurcie integratywnym , co oznacza , że łączę ze sobą różne podejścia i kierunki w psychoterapii : systemowe , hellingerowskie , psychodynamiczne , eriksonowskie , behawioralno – kognitywne , gestalt , hipnoterapia , praca z ciałem. Każdy człowiek jest inny , dlatego do każdego pacjenta staram się stosować najlepiej dopasowane metody i techniki pracy.

 

Przestrzegam kodeksu etycznego Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej i European Association for Psychotherapy.